Oferta

Odnawialne źródła energii

Nasza oferta:

ciepla-woda-ze-sloncaCiepła woda użytkowa – ekologiczne, darmowe, wygodne, proste i niezawodne: takie jest podgrzewanie wody za pomocą solarów. System z kolektorami słonecznymi można zamontować i zintegrować z każdym urządzeniem grzewczym. Jest to idealne rozwiązanie dla nowego budownictwa jak i modernizowanych instalacji grzewczych.

Dowiedz się więcej:

prad-ze-slonca3Energia elektryczna ze słońca – panele fotowoltaiczne jak i kolektory słoneczne pozwalają nam korzystać z darmowej energii słonecznej. Prąd wytworzony przez baterie możne zasilić dowolne urządzenie od ładowarki telefonu poprzez pralkę, lodówkę, telewizor czy pompę ciepła do ogrzewania domu pozwalając w znacznym stopniu zredukować rachunki a nawet zarabiać na produkcji prądu z energii słonecznej. Zakres zastosowań jest praktycznie nieograniczony począwszy od małych instalacji w domkach letniskowych, domach jedno i wielorodzinnych, hotelach, pensjonatach po zasilanie przemysłu czy elektrownie nastawione tylko na produkcję i odsprzedaż energii.

Ogrzewanie domu – w tym celu świetnie sprawdzają się kolektory powietrzne. Są doskonałą alternatywą dla wspomagania ogrzewania domu przez tradycyjne kolektory cieczowe czy panele fotowoltaiczne. Zaleta tego rozwiązania jest niewielki koszt zakupu i montażu oraz autonomiczność systemu – działa samodzielnie nie jest podłączony do ogrzewania centralnego. Jedyne co potrzebujemy to kilka metrów kwadratowych południowej elewacji domu, balkonu czy tarasu.

Wspomaganie centralnego ogrzewania – w skali roku solary mogą dostarczyć od 15 do 30 % energii potrzebnej ogrzania budynku. Systemy te sprawdzają się świetnie w nowym budownictwie z ogrzewaniem niskotemperaturowym (przy standardowym ogrzewaniu grzejnikowym nie jest zalecany). Tego rodzaju instalacja w połączeniu z solarnym ogrzewaniem wody jest w stanie w znaczącym stopniu zredukować koszty utrzymania domu.

Ciepła woda basenowa – solary to efektywny i bez kosztowy sposób na ogrzewanie wody w basenach zarówno krytych jak i otwartych. Niewielki poziom skomplikowania systemu oraz wysoka wydajność grzewcza sprawiają, że kolektory to idealne rozwiązanie do tego typu instalacji. Ogrzewanie wody basenowej bardzo dobrze współpracuje z podgrzewaniem wody użytkowej oraz wspomaganiem centralnego ogrzewania.

Zintegrowane systemy grzewcze – to nowe, zyskujące na znacznej popularności podejście do taniego i ekologicznego ogrzewania domu. Systemy zintegrowane wykorzystują odnawialne źródła energii  łączą kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz powietrzne pompy ciepła w jeden system grzewczy. Takie rozwiązanie w połączeniu z możliwością „oddawania i odbierania” energii elektrycznej wytworzonej przez panele fotowoltaiczne pozwala w znacznym stopniu zredukować lub całkowicie wyeliminować koszty ogrzewania wody, pomieszczeń a także rachunków za energię elektryczną.

Powietrzne pompy ciepła – nowoczesne i energooszczędne urządzenia grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii. Z 1kW energii potrzebnej do napędu sprężarki uzyskujemy 4kW w pełni darmowej i ekologicznej energii cieplnej do ogrzewania domu lub wody użytkowej. Pompy ciepła nie wytwarzają spalin, CO2, zapewniają czyste powietrze wewnątrz i na zewnątrz budynku. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi możemy uzyskać w pełni darmowy system grzewczy.

Jak działamy:

odnawialne-źródła-energii-oferta-pomiarPomiary i wycena instalacji – pierwszym etapem są szczegółowe pomiary, opracowanie koncepcji oraz wycena całości lub poszczególnych etapów inwestycji.  Bardzo istotna kwestią w każdym rodzaju instalacji jest zarówno dobór odpowiedniej technologi jak i mocy urządzeń grzewczych/ wytwórczych opartych o odnawialne źródła energii. Zarówno modernizacja jak budowa instalacji od podstaw wymaga bardzo szczegółowego planowania tak aby system pracował wydajnie przez lata.

odnawialne-źródła-energii-montażKompleksowy montaż – firma posiada własną ekipę montażową, zdobyte na przestrzeni lat bogate doświadczenie gwarantuje profesjonalne wykonanie usługi montażowej. Instalacje wykonywane są dokładnie, estetycznie zgodnie z przygotowanym wcześniej planem i kosztorysem. Wszystkie montowane urządzenia pochodzą od renomowanych producentów co w połączeniu z fachowym montażem gwarantuje wysoką jakość oferowanych przez nas usług.

odnawialne-źródła-energii-serwis

Serwis/ obsługa po sprzedaży – oferujemy serwis sprzedawanych i montowanych przez nas urządzeń zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny. W przypadku jakichkolwiek awarii lub usterek klient bez problemu może liczyć na naszą pomoc, jesteśmy dostępni pod telefonem 7 dni w tygodniu od wschodu do zachodu słońca.